«Без вишиванки, верби та калини немає України!»

17 травня 2018 року на християнське свято Вознесіння в Білоцерківському інституті економіки та управління Університету «Україна» святкували День вишиванки. Піднесений настрій, яскраве національне вбрання, позитивні емоції, мелодійний спів українських пісень студентки Ірини Мостовенко надавало урочистостей заходу.

Про вишивку згадується у Біблії і Ілліаді Гомера. Нею, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Арабський мандрівник Х століття у своїх розповідях свідчить, що руси теж носили вишитий одяг. Дар вишивання греки пов’язували з ім’ям мудрої богині Афіни. У часи Київської Русі мистецтво художньої вишивки дуже високо цінувалося. Сестра Володимира Мономаха Анна Янка організувала в Києві в Андріївському монастирі школу, де молоді дівчата вчилися вишивати золотом і сріблом.

Вишиванням споконвіку займалися жінки. Цей вид рукоділля відтворює душу і характер жінки, бо у вишивку вона вкладає свої почуття та мрії, щоб принести радість собі та людям.

Майже кожна область, кожен регіон, часто й окремі села, від матері до дочки передавали свої узори. Тому за кольором, орнаментом вишивки завжди можна визначити місце її виготовлення. Здебільшого в Україні переважали вишивки червоними та чорними нитками. Вишиванням займалися кожну вільну хвилину, на вечорницях і вдосвітках, довгими осінньо-зимовими вечорами.

Підсумком заходу став конкурс на кращу чоловічу та жіночу вишиванку. Переможцями конкурсу стали: головний бухгалтер Даниленко Лілія Юріївна, старший викладач Бухенська Марина Сергіївна та старший викладач, член Національної спілки письменників України, Заслужений вчитель України Розвозчик Петро Іларіонович та студенти БІЕУ – Кавацюк Роман і Мостовенко Ірина.

Тож, народна вишивка – це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Підрозділ: Білоцерківський інститут економіки та управління