Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
0 800 305 007
безкоштовна гаряча лінія
приймальна комісія
+38-067-406-53-92
+38-097-739-54-85
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
відділ обліку
+38-067-500-68-36
м. Київ, вул. Львівська, 23Google map
office@uu.ua
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00

Звіти Студентського самоврядування

    Кароліна КОРБУТ

    2019

    Впродовж 2019-2020 навчального року в Університеті було організовано та проведено низку традиційних виховних, навчальних та розважальних заходів, що сприяють формуванню активної позиції студентів. Зокрема: «Посвята у студенти», «Стипендіати», «День здоров'я», «Гітарний вечір», «Університетська спартакіада», «День українського козацтва», Шевченківські читання та багато інших заходів.

    Основними завданнями органів студентського самоврядування є:

    • забезпечення і захист прав та інтересів студентів, зокрема стосовно організації освітнього процесу;
    • забезпечення виконання студентами своїх обов'язків;
    • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
    • сприяння створенню відповідних умов для проживання і відпочинку студентів;
    • сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами;
    • організація співробітництва зі студентами інших закладів вищої освіти і молодіжними організаціями;
    • сприяння працевлаштуванню випускників;
    • участь у вирішенні питань міжнародного обміну студентами;
    • сприяння проведенню серед студентів соціологічних досліджень.

    Розвитку студентського самоврядування в Університеті сприяє Студентська рада, склад якої обирається студентським колективом. Бути обраним до Студентської ради може кожен студент, який має бажання додатково працювати на студентство, розвиватися та отримувати досвід в організаційній роботі.

    Студентське самоврядування є ефективним стимулом для підвищення активності молоді, виступає механізмом взаємодії між суб’єктами освітнього процесу, є інструментом у вирішенні силами студентів життєво важливих проблем управління як у навчальній, так і в позанавчальній роботі.

    В Університеті було проведено планові вибори Президента студентського самоврядування.

    Для заохочення ефективної роботи студентів було визначено кращий інститут, кращу групу та окремих студентів, яким за особливі успіхи в навчанні та активне життя в Університеті надано Президентську і Директорську стипендії.

    Сертифікати та дипломи призерам було вручено на щорічному урочистому заході «Стипендіати».

    Зважаючи на стан соціального становища сучасного суспільства, лідери студентського самоврядування активно проводили профілактичну та превентивну діяльність серед студентів. Цей процес реалізовувався переважно у таких напрямах: профілактика шкідливих звичок, статеве виховання (попередження інфікування ВІЛ-інфекцією та хворобами, що передаються статевим шляхом), пропаганда здорового способу життя, протидія булінгу, розвиток волонтерського руху (участь та організація благодійних акцій).

    В Університеті традиційно двічі на рік проводиться масштабна акція «День здоров’я».

    Студенти та викладачі брали активну участь у спортивних, туристичних змаганнях і конкурсах з метою популяризації здорового способу життя та розвитку фізичного виховання та спорту.

    Університет «Україна» - прихильник розвитку волонтерського руху. Студенти виїжджали на Всеукраїнський збір-похід скаутських організацій та волонтерських загонів «Козацькими шляхами».

    Окремо потрібно сказати про щорічну волонтерську ініціативу «Не забудь привітати». Лідери студентського самоврядування пройшли навчання у «Школі волонтерів-помічників Святого Миколая» та завітали на гостину до дітей в інтернат для дітей-сиріт.

    Студенти активно долучалися до міських заходів як волонтери, куратори та організатори. Такими заходами були: «Відроди Україну в серці», Всеукраїнська акція «Lets do it, Ukraine», «Reforms night».

    Вагомим напрямом діяльності ОСС є організація і участь у профорієнтаційних заходах, зокрема: освітянських виставках, поїздках спільно з навчально-виховними підрозділами у заклади освіти, поширення та рекламування іміджевих записів та відео в соціальних мережах з метою інформування випускників, популяризації Університету та збільшення набору абітурієнтів.

    З метою всебічної самореалізації студентів Університету організовувались різноманітні заходи – конкурси, фестивалі, концерти, флешмоби, а також ми брали активну участь у районних, міських та всеукраїнських заходах.

    12 березня 2020 року в Україні оголошено загальнонаціональний карантин через загрозу поширення COVID-19. У рамках карантину всю роботу студентської ради було переведено ву дистанційний режим.

    В цілому робота студентського самоврядування спрямована на покращення умов навчання та проживання студентів Університету, їх національно-патріотичне виховання та підняття рейтингу нашого закладу освіти.

    І наостанок хочу побажати майбутньому складу Студентської ради багато ідей, наснаги, потужної командної роботи, позитиву і креативу.

    Я у вас вірю!

    Президент студентського самоврядування

    Корбут Кароліна


    Андрій РУДЕНКО

    2017

    Участь у студентському самоврядуванні – це можливість залучення студентської молоді до низки перетворень, що відбуваються у сучасному суспільстві.

    Діяльність студентського самоврядування спрямована на особистісний розвиток студентів, становлення їх як соціально активних громадян, розвиток моральних та суспільних якостей. Всі заходи, що організовуються протягом року, є методом реалізації цих напрямів.

    Традиційно органи студентського самоврядування є організаторами загальноуніверситетських заходів: Посвята у студенти, Дні здоров’я, загальноуніверситетська спартакіада, День працівника освіти, Фестиваль студентської творчості для молоді з інвалідністю «Сяйво надії», Шевченківський тиждень, фестиваль «Університетське літо», випускні вечори навчально-виховних підрозділів, церемонія відкриття вступної кампанії.

    Традиційними заходами є: «День обіймів» (один раз захід набув міського масштабу, адже проводився в центрі Києва); «Солодкий ранок», «Ніч кіно» за різною тематикою та «Ніч українського кіно»; на яких були студентів і з інших ВНЗ Києва, що дало поштовх до співпраці між самоврядуванням різних університетів; «Подаруй», «BookTimе», «Аукціон побачень» та «Лапка допомоги».

    Студентське самоврядування відкрите до експериментів та нових заходів, серед них: «День анімації», Акція «Серце України», «Індикатор удачі», «Флеш-моб радості». Спільно з організацією «Квестманія» проведено квест для студентів.

    Студенти активно долучалися до міських заходів як волонтери, куратори та організатори. Такими заходами були: «Відроди Україну в серці»; Всеукраїнська акція «Lets do it, Ukraine», «Reforms night». На особисте запрошення посла Індії в Україні взято участь у встановленні рекорду з найбільшої кількості учасників йоги на «День йоги». Волонтерський супровід на найбільшому музичному фестивалі «Атлас Вікенд». Спільно зі студентською молоддю Святошинського району проведено «EuroSportFest». Ми долучилися до урочистих проводів Національної української Дефлімпійської збірної на 23-ті літні Дефлімпійські ігри. Студенти «України» були учасниками та організаторами Дня молоді, який встановив рекорд із найбільшої кількості задіяних молодіжних ініціатив.

    Також наші студенти брали активну участь у житті не лише своїх студентів, а й усієї України. Ми виражали свою думку на X Генеральній асамблеї Української асоціації студентів, на III Всеукраїнському з’їзді органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів та на «Таврії-фест 2017», де піднімалися питання щодо актуальних проблем освіти.

    Кількість організацій, з якими співпрацює ОСС Університету «Україна», з кожним роком лише збільшується. Наразі це: «Не дай Сніду Шанс»; «U-Report»; ФБУ; «let's do it»; УАС; Святошинська РДА; КМДА; «Go Bananas»; Батьківщина молода; Туристичний клуб "SQUAD TRIPS" та «Всюдихід»; Київський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; «AHF»; «В добрі руки»; Національна організація скаутів України; Національний олімпійський комітет; «Be Photo»; Клуб настільних ігор «Ігромаг»; «Рogorodu.com.»; КМЦ. Завдяки ФБУ наші студенти мають змогу відвідувати баскетбольні матчі безкоштовно, налагоджена активна та продуктивна співпраця з головним територіальним управлінням Міністерства юстиції України в місті Києві.

    Вагомим напрямком діяльності ОСС є організація і участь у профорієнтаційних заходах, зокрема освітянських виставках, поїздках спільно з навчально-виховними підрозділами у дружні школи, поширення та рекламування іміджевих записів та відео у соціальних мережах. Під час проведення ЗНО-2017 студентський актив вітав учасників-старшокласників, а по завершенню тестування дарував кульки з логотипом університету та вручав рекламні буклети, знайомились із молоддю та власними історіями рекламували університет. Результативно було проведено, після 3-х річної перерви, XVIII Раду лідерів студентського самоврядування, що цього року зібрала 36 представників із 12-ти філій, які протягом трьох днів обмінювалися досвідом, набували нових організаторських навичок, розробляли спільні студентські проекти.

    Розпочато роботу над створенням та організацією Всеукраїнського молодіжного руху студентів ВНЗ недержавної форми власності для захисту своїх прав та вирішення актуальних проблем студентської молоді на державному рівні.

    Перспективними завданнями для студентського самоврядування на 2017-2018 навчальний рік є:

    - залучення студентства університету до вирішення соціальних викликів сьогодення, зокрема дотримання прав студентів ВНЗ недержавної форми власності;

    - долучення до робочої групи щодо створення студентського парламенту міста Києва з метою очолити ключові посади у студентському парламенті міста Києва;

    - формувати у студентства соціально активного ставлення до навчально-наукової, спортивної та дозвільневої діяльності;

    - охоплення заходами та залучення до них більшої кількості студентів через підвищення рівня поінформованості студентів про них шляхом створення системи СМС-інформування, створення он-лайн плану заходів на рік спільно з ТВСП на платформі Google-календар, випуску щомісячного інформаційного дайджесту для старост академічних груп.


    Зі звіту Андрія РУДЕНКА, 
    Президента студентського самоврядування Університету «Україна» 


    Ірина ДОРОНІНА

     

    2014

    «...В Університеті «Україна» з метою формування навичок самоврядування, громадянської активності студентів, патріотичного, етичного, морального виховання, захисту прав студентів з перших днів заснування університету діє студентське самоврядування.

    Упродовж 2013-2014 навчального року в Університеті було організовано та проведено низку традиційних виховних заходів, що сприяють формуванню активної позиції студентів. Зокрема: «Юнь Києва запрошує», «День здоров'я», двічі було проведено соціально-просвітницьку акцію щодо попередження захворювання на гепатит та ВІЛ/СНІД, 4-ий марафон «Мій вибір − здоров'я»; з метою національно-патріотичного виховання було проведено «Тиждень української народної творчості», «День українського козацтва» та багато інших заходів.

    З нагоди 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка в Університеті «Україна» в Києві та територіально відокремлених структурних підрозділах в регіонах України було проведено низку ювілейних заходів.

    Окремо хочеться виділити Всеукраїнський  фестиваль  творчості  студентів з інвалідністю «Сяйво надій»,  переший  і  єдиний  Фестиваль,  що  проводиться  з  метою  соціальної  адаптації та  інтеграції  в  суспільство  студентської  молоді  з  особливими  потребами,  розкриття  та  розвитку  її  творчого  потенціалу...»



    Зі звіту Ірини ДОРОНІНОЇ, 
    Президента студентського самоврядування Університету «Україна»


     

    Владислав МИШКІВСЬКИЙ:

    "Я розумію студентське самоврядування як участь в управлінні навчальним закладом"

    2011

    Я розмовляю з новообраним Президентом студентського самоврядування (ССУ) Університету «Україна» Владиславом Мишковським і з перших же миттєвостей розумію, що переді мною – Лідер. Якийсь час я слухаю його, але не чую – настільки він справив на мене велике враження. Так, він – студентський лідер і таким залишиться на все життя. Студентству Університету пощастило з Президентом ССУ. Він не боїться труднощів і складнощів, а навпаки ставить себе в таке становище, в якому він просто зобов'язаний розширювати зону свого контролю і впливу на ситуацію. І все ж лідер – щось реальне. Так, він ситуативний. Але не кожен у тій чи іншій ситуації стане лідером. Поєднання певних якостей особистості і певних якостей ситуації породжує лідера. Способи досягнення  цілі мають для Влада головний, плавний, поступальний характер. Для нього важливо намітити курс, не відступати від нього, але діяти адаптивно, тобто по ситуації. Це відомий принцип "Природа ніколи не робить стрибків",  поступовість є складовою якості Лідера. Владислав досягає мети максимально ефективними прийомами. Йому 20 років, народився у красивому курортному містечку Хмільник. Там провів більшу частину свого життя, здобув середню освіту. З 11 років займався футболом, у 16 років став кандидатом у майстри спорту з футболу. Дуже активно займався шкільним самоврядуванням. З 9 по 11 класи займав пост Президента шкільного самоврядування. Був головою міського молодіжного парламенту. Своє життя не бачить без театру: в 14 років вступив до театральної студії. Мама – педагог молодших класів. Перед вступом до ВНЗ під час пошуків в Інтернеті навчального закладу його увагу однією фразою «Єдиний в Україні»привернув Університет «Україна». Потім він прочитав багато статей про Університет, який надає виняткові можливості для навчання для людей із обмеженими фізичними можливостями. Соціальна сфера цікавила Влада з ранніх років. Він організовував зі своїми шкільними товаришами акції зі збору грошей для допомоги людям із обмеженими фізичними можливостями, хоча сам до цієї категорії не належить.

    З 9 класу мріяв про юриспруденцію і був упевнений, що подальша його доля буде пов'язана саме з нею. Була мрія стати військовим прокурором, але з часом зрозумів, що військовий прокурор – це не те, що йому потрібно. Став більше орієнтуватися на те, в чому реально зможе домогтися успіху. Уже навчаючись в Університеті, захопився менеджментом зовнішньоекономічної діяльності, можливістю працювати за кордоном, удосконалювати свої знання в галузі іноземних мов. Він досконало опанував розмовну англійську мову, що відкриває для нього можливості отримання другого диплома міжнародного зразка. Його приваблює можливість працювати за кордоном на благо рідної України. Навчається на 4 курсі в Інституті економіки та менеджменту Університету «Україна» за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності». В цьому навчальному році захищатиме диплом бакалавра за обраною спеціальністю. Планує продовжити навчання і здобути диплом Магістра. Для цього є всі підстави – у нього високий середній бал успішності.

    Перші півроку навчання в Університеті Владислав адаптувався до ВНЗ, потім потрапив до студентського самоврядування. Перша благородна акція «Ялинка милосердя» – поїздка зі студентами в Охмадит. Була невелика, зворушлива інсценізація – дарували малюкам подарунки, виступали в ролі казкарів-оповідачів. Дитячі очі світилися радістю і щастям від позитивного заряду веселих гостей. Влад сформував команду, в якій кожен зацікавлений в успіху, вважав його справжнім Лідером. Влад Мишківський ніколи не змушує працювати підлеглого, а надихає його на діяльність своїм прикладом. Саме цим визначається його успіх, коли на студентській конференції з вибору Президента студентського самоврядування Університету йому була віддана переважна кількість голосів – понад 75%.

    - Владиславе! Так що ж таке студентське самоврядування? Як Ви уявляєте його собі?

    - Це ініціативна, самостійна, відповідальна спільна діяльність небайдужих до власної долі студентів, спрямована на вирішення будь-яких питань нашої життєдіяльності: це й організація свят у тій формі, яка вам самим цікава; визначення, кого з однокурсників заохотити або покарати; узгодження навчального розкладу і т.д. Метою студентського самоврядування потрібно визнати, з одного боку, самопідготовку студента до майбутньої професійної діяльності, яка неможлива без активної життєвої позиції, навичок в управлінні державними і громадськими справами, здатності приймати рішення і нести за них відповідальність, а, з іншого боку, це – пошук і організація ефективних форм самостійної роботи, ведення переговорів, управління людьми.

    - Актуальність моделі студентського самоврядування обумовлюється тією особливою роллю, яку відіграє самоврядування в удосконаленні навчальної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Вона прямо випливає з вимог гуманізації та демократизації  внутрішньовузівської діяльності відповідно до традицій Української вищої школи.

    - Ви маєте рацію. В Університеті «Україна» студентське самоврядування є невід'ємною частиною всієї загальновузівської системи управління і реалізує найважливіші функції організації студентського життя.

    Головною метою і завданням моделі ССУ є розвиток і поглиблення демократичних традицій Університету, виховання у студентів громадянської відповідальності та активного творчого ставлення до навчання, громадської діяльності та суспільно-корисної праці, формування лідерських якостей.

    В Університеті «Україна» склалася розвинена система ССУ зі своїми особливостями, завданнями та традиціями, що спирається на внутрішню (організаційну) культуру Університету. Студентське самоврядування – це особлива форма самостійної громадської діяльності студентів по реалізації функцій управління життям студентського колективу у відповідності з цілями і завданнями, що стоять перед ним. Воно є невід'ємним елементом загальної системи управління Університетом та спрямоване на те, щоб максимально врахувати інтереси і потреби студентів на основі регулярного вивчення громадської думки і висунутих ними конкретних ініціатив.

    Його головними цілями і завданнями є формування у студентів відповідального і творчого ставлення до навчання і суспільно-корисної праці, розвиток лідерства; сприяння в оволодінні кожним студентом навичками продуктивної самостійної роботи і наукової організації праці; формування у студентів активної життєвої позиції, виховання у студентів почуття господаря в Університеті, поваги до норм моральності і правил співжиття; пошук і організація ефективних форм самостійної роботи; активізація діяльності студентських організацій в Університеті «Україна», надання їм допомоги в реалізації статутних цілей і завдань.

    - Владиславе! Інститутом економіки та менеджменту керує великий учений, прекрасна людина, заслужений економіст України, академік, професор Микола Володимирович Мних. Адже Ви вчитесь на 4 курсі цього інституту. Як у Вас складаються стосунки з Миколою Володимировичем?

    - З ним я познайомився тільки минулого року, коли Микола Володимирович прийшов на роботу в Університет «Україна». Так, він надзвичайно освічена людина, з якою приємно поспілкуватися. Які б не виникали питання, до нього завжди можна зайти, він завжди уважно вислухає і допоможе порадою і ділом. Це приємно і студентам, і мені як Президенту студентського самоврядування. У мене був досвід волонтерської діяльності півроку, і незабаром я з волонтера перейшов в організатори різноманітних заходів. І Микола Володимирович мені дуже в цьому допомагає.

    Ми дуже тісно співпрацюємо з чудовою людиною, людиною доброї душі і чуйного серця Вікторією Андріївною Дикою – начальником відділу виховної роботи університету. Такі заходи, як «Від серця до серця», 8 Березня, студентське весілля, Новий рік, різні соціальні акції ... Про це можна говорити багато і довго. Але найкраще, щоб говорили наші справи. До цього ми прагнемо.

    У 2009 році відбулися чергові вибори Президента студентського самоврядування. На цих виборах я підтримав свого товариша (ми займаємося в одній групі), свого друга Дениса Шаталіна («Трибуна Україна» писала про нього двічі - І.А.). Він був обраний Президентом, а я був у його команді. Але по діючому положенню Президент студентського самоврядування може обиратися і переобиратися максимум на 2 роки.

    Після закінчення терміну перебування Дениса Шаталіна на посту Президента студентського самоврядування постало питання про вибори нового Президента.

    - В Університеті займається багато студентів, але чомусь вибір ліг саме на Вас. Ви розумний, чарівний, культурний, комунікабельний, у Вас прекрасна зовнішність. Але все ж, чому при всіх перерахованих якостях вибір ліг саме на Вас? Особисто я бачу у Вашій особі Лідера, який може і здатний вести за собою маси. Але є, швидше за все, ще один нюанс, який зробив Вас на півголови вище претендентів, шукачів поста Президента. Думаю, Ви таким залишитеся і не тільки у студентські роки. Вам властивий організаторський початок?

    - Ви маєте рацію. Цей маленький нюанс – це досвід. Досвід усіх тих організацій, де я працював до цього. Ніщо не може сказати про людину краще, ніж її робота. Я, безумовно, лідер. І ці всі елементи лідерства дали можливість показати студентам свою програму, показати те, чого я прагну. В роки президентства Дениса Шаталіна я активно працював у Міністерстві внутрішніх справ ССУ. Я активно боровся з тим, що називається хабарництво. Міністр внутрішніх справ займається контролем діяльності всіх міністерств, які є в парламенті. Я займався контролем усього, що відбувається, контролем роботи з інвалідами. Всі проекти знаходилися безпосередньо під контролем моїм і друзів, які мені допомагали. Вони контролювали соціальну сферу, культурно-масову роботу, наукову діяльність. І всі вони підкорялися мені як міністрові внутрішніх справ. З наступного тижня буде проводитися тестування викладачів: «Викладач очима студентів». Це дуже важка і відповідальна робота.

    - Виборна конференція була важкою?

    - Минулий навчальний рік ознаменувався тим, що я був спочатку в шоці, тому що було дуже багато кандидатів на пост Президента. Це, в основному, були самовисуванці. Я ж був рекомендований студентським парламентом. На той момент я був виконуючим обов'язки Президента в силу того, що у Дениса були проблеми зі здоров'ям, і він був змушений передчасно залишити свою посаду.

    - Я знаю, що до моменту виборів у Вас залишився тільки один «конкурент» Віталій Сидоренко, студент 2 курсу, майбутній політолог, творча особистість він добре грає на фортепіано, інтелігентна особистість. Як же вийшло, що Ви перемогли та ще й з величезним відривом?

    - Я знав Віталія раніше, він – гідний хлопець. Передвиборча компанія пройшла весело. З'являлися плакати, що агітують то за одного, то за іншого кандидата. Була перепалка. Конференція відбулася 12 жовтня 2011 року. У виборах взяло участь понад 1700 студентів. Голоси розподілилися 75% до 25% на мою користь. Хоча попередні дослідження не давали мені такої явної переваги. Я був дуже задоволений результатами виборів.

    - Які Ваші плани на найближчу перспективу щодо вдосконалення системи студентського самоврядування і всього того, що стосується його розвитку?

    - Ми ні на хвилину не забуваємо, що студентське самоврядування спрямоване на захист прав студентів, на допомогу в реалізації та самореалізації планів у нашому студентському колективі. Мої плани поки обмежуються річним терміном – Президент обирається на рік. Наступного року планую знову балотуватися. Вважаю, що за рік домогтися реалізації тих планів, які я ставлю, неможливо в силу об'єктивних обставин. Якщо студентський колектив вважатиме за можливе продовжити мої повноваження, я намагатимусь багато чого досягти.

    - І все ж, як Ви плануєте стратегію розвитку студентського самоврядування?

    - Наш Університет – незвичайний учбовий заклад. Таких навчальних закладів в Україні немає. Я бачу ССУ новим, не таким, як усі подібні. Зараз ССУ більше працює на власний імідж, ніж на імідж Університету. Тому я і команда, яку я зараз формую, зайнята саме цим питанням. А команда моя – це команда однодумців, на яких я завжди можу покластися. Це – Іван Зарудний, мій одногрупник, Анастасія Жога – 2 курс, майбутній психолог. Вона, до речі, зараз зайняла моє місце міністра внутрішніх справ, займається тим же, чим раніше займався я. Це Христина Колесніченко – 2 курс спеціальності «Психологія». Вона займається соціальною сферою. Ці люди – моя опора, мої товариші, мої однодумці. На них я можу повністю розраховувати і покластися в усьому.

    Отже, давайте конкретніше зрозуміємо, навіщо необхідно студентське самоврядування.

    Я розумію це таким чином, як участь в управлінні навчальним закладом; сприяння організації ефективного навчального процесу та науково-дослідної роботи студентів; аналіз студентських проблем; участь у вирішенні соціально-правових проблем студентської молоді; вираз інтересів студентів; розробка і реалізація власних соціально-значущих та підтримка студентських ініціатив; розвиток художньої творчості студентської молоді, формування традицій освітньої установи; формування та навчання студентського активу; створення єдиного інформаційного простору для студентів; сприяння формуванню здорового способу життя та профілактика асоціальних явищ; сприяння працевлаштуванню студентів; організація дозвілля та відпочинку; винесення пропозицій про заохочення студентів за активну наукову, навчальну та громадську діяльність, призначення персональних та іменних стипендій за високу успішність, активну наукову і громадську діяльність.

    Продовжуючи тему стратегічного розвитку ССУ, скажу, що ССУ має працювати якісно на студентів, на життєві реалії. А для цього необхідне фінансування. Я перед радою ССУ ставлю такі питання, як студентські виробничі підрозділи, які можуть і повинні приносити прибуток. Я це питання обговорював з Петром Михайловичем Таланчуком, і він мене запевнив, що 51% від прибутку цих підрозділів будуть отримувати студентська рада і студенти. А це дасть можливість підняти на більш високий якісний рівень всі проведені заходи. Будуть залучатися досвідчені фахівці, які будуть нам допомагати.

    З розмови з Владом Мишківським я зрозумів, що це далеко не повний перелік проблем, які він ставить і збирається вирішувати. Кожен студент повинен сам визначити, що йому з цієї діяльності цікаво і корисно, і розширити перелічені пункти, виходячи з проблем і потреб Університету «Україна». Якщо, звичайно, його не влаштовує ситуація, коли рішення ЯК ТОБІ ЖИТИ приймає хтось за тебе!

     

    Ігор Олександров, журналіст


     Денис ШАТАЛІН

    2010

    Робота студентського самоврядування відіграє дуже важливу роль в організації навчального процесу та співраці зі студенством. Воно є джерелом комунікації між ректоратом та студентською молоддю, впливає на формування особистості студента, дає поштовх для самореалізації молоді.

    Органом студентського самоврядування може бути звичайна команда студентів, ініціативна група чи студентський парламент, рада, деканат та виконком.

    Протягом періоду велась активна діяльність студентського самоврядування Університету «Україна» в тісній взаємодії з відділом виховної роботи, ректоратом та всіма ТВСП Університету «Україна». Студентський парламент брав активну участь в організації та проведенні запланованих загальноуніверситетських заходів, культурно-масових і спортивних заходів, соціальних акцій.

    Навчальний процес – це найважливіший аспект студентського життя. Успішність студента та відвідування занять є головними критеріями оцінки роботи студента, тому важливо відстежувати ці показники. Аналізуючи досвід, отриманий на ХІV Раді лідерів студентського самоврядування Університету «Україна», де працювали представники з міст Горлівки, Миколаєва, Кіровограду, Мелітополю, Нової Каховки, Луцька, Хмельницька, Івано-Франківська, Полтави, Рівне, Тернополю, Києва на базі Житомирського економіко-гуманітарного інституту, учасники дійшли висновку, що одними з найефективніших моделей є створення рейтингу груп, який складається з багатьох показників. Це успішність, відвідування занять, участь студентів у науковій роботі, волонтерських акціях, спортивних змаганнях, культурних заходах інше.

    Протягом багаторічної роботи колективу університету вже стала традиційною низка заходів по створенню виховного середовища.

    У першу чергу ці заходи спрямовані на полегшення процесу адаптації першокурсників до навчання у ВНЗ:

    1. Протягом перших тижнів навчання студентське самоврядування Києва разом із іншими студентськими організаціями всіх ТВСП провели збори з усім загалом студентів-першокурсників у кожному навчальному підрозділі. Під час зборів студенти інформуються про діяльність організації і її можливості, яким чином долучитись до лав студентського активу. Такі зустрічі є характерними для всіх ТВСП.

    2. Традиційно студентське самоврядування Києва долучилось до організації спортивно-оздоровчого заходу «День здоров’я». Загалом у кожному заході беруть участь близько 300 учасників.

    3. У ТВСП м. Миколаєва, Івано-Франківська важливе місце у виховній системі відводиться кураторам академічних груп студентів. Оплата роботи кураторів залежить від рейтингу групи, що стимулює їх до більш відповідального ставлення до своєї роботи.

    У концепції виховання студентської молоді Університету «Україна» значна увага приділяється патріотичному вихованню, про це свідчать наступні заходи:

    1. Майже всі ТВСП долучилися до участі в акції «Запали свічку» в день трауру по Голодомору, почесної Варти й покладання квітів до пам’ятників у містах розташування.

    2. Проведено низку заходів, присвячених 65-й річниці Дня Перемоги: тематичні заходи під загальною назвою «Урочиста хода»; заходи до Дня партизанської слави та зустрічі з ветеранами на місцях.

    3. У Новій Каховці участь у проведенні міського конкурсу тематичних плакатів з нагоди відзначення річниці голодомору; організація міського заходу „23 рота”; залучення студентів до ремонтно-реставраційних робіт пам’ятників міста.

    4. Традиційний вечір пам’яті «Нащадки Перемоги» у Дніпропетровську.

    5. Студенти всіх факультетів Кіровограду були задіяні у пошуковій роботі по збору свідчень очевидців Голодомору. Всі зібрані матеріали видані у книзі «Голодомор 1932-1933 років в Україні».

    6. Спільна участь скаутів Києва і Луцька у Міжнародному скаутському зльоті «В лісах під Ковелем».

    7. Всеукраїнська конференція «Друга світова війна очима сучасних дослідників» у Луцькому інституті розвитку людини.

    8. Участь полтавчан в організації привітань ветеранів Великої Вітчизняної війни міським головою.

    9. Впроваджено військово-патріотичну тематику до щорічного Фестивалю студентської творчості «Університетське літо».

    10. Студенти Луцька постійно поповнюють ряди Українського Реєстрового Козацтва.

    11. Активними учасниками європейського молодіжного проекту «З минулого в майбутнє: дві держави – спільна дорога» стали студенти Дубенської філії та представники Республіки Польща.

    Заходи національного характеру, метою яких є виховання справжніх патріотів своєї країни, дуже популярні серед студентства:

    1. “Тиждень національної творчості” – найбільш популярний захід серед студентського загалу базової структури, який традиційно проводиться до річниці від Дня народження Кобзаря. А також День Українського Козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, Свято Калити та Андрія Первозванного і ще багато заходів у базовій структурі університету.

    2. Третій рік студентський актив Університету «Україна» м. Києва активно долучається до організації ІІІ Міжнародного етно-культурного фестивалю «Трипільське коло».

    3. Поїздки до музею Тобілевичів (Хутір Надія) вже стали доброю та улюбленою традицією для кіровоградців.

    4. Схожі тематичні заходи проходять у Житомирі, Хмельницькому, Полтаві.

    Завдання даних заходів: побудувати живий інтерес до історичної спадщини, залишеної нам, запропонувати альтернативні способи організації відпочинку для сім`ї та молоді, відродити та інтегрувати в сучасний світ різноманітні етнічні традиції, поєднуючи їх із елементами сучасних досягнень у галузях культури, освіти, виробництва, менеджменту та інших сферах життя. Ці заходи об’єднують у собі оздоровчі, спортивні, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні та культурно-просвітницькі етно-програми.

    Ми ніколи не забуваємо про те, що особливістю нашого університету є створення інклюзивного середовища, тому дуже велика увага приділяється роботі зі студентами з особливими потребами:

    1. У першу чергу це систематична робота клубів-кафе в базовій структурі, яка спрямована на постійний моніторинг проблем і загального стану навчання та виховання студентів із інвалідністю та забезпечення цікавого дозвілля.

    2. Дуже важливою є проблема працевлаштування студентів-інвалідів. Студентський актив, волонтери «Гаудеамусу» співпрацюють із багатьма громадськими організаціями, де наші студенти проходять курси щодо власного працевлаштування, вміння поводитися під час співбесіди, створення резюме та інших ділових паперів.

    3. Для вирішення проблеми працевлаштування студентів-інвалідів активісти з м. Миколаєва за підтримки міського голови започаткували декілька програм, зокрема: «Студентська рекламна агенція» (розміщення реклами в ліфтах міста), «Туристична агенція» (організація культурно-дозвільневої діяльності). Є цікаві напрацювання у колег із Нової Каховки.

    4. У Полтаві і Миколаєві організовані курси сурдо-перекладу.

    5.VІІІ Фестиваль творчості студентів-інвалідів “Сяйво надій” проводиться з 2003 року. Останній фестиваль зібрав 11 ТВСП університету (з міст Горлівка, Полтава, Хмельницький, Івано-Франківськ, Кіровоград, Рівне, Миколаїв, Нова Каховка, Вінниця, Тернопіль і Київ). У ІІ-му Півфінальному турі взяли участь 48 учасників та 27 гостей Фестивалю. Захід пройшов за підтримки ректорату, партнерами та спонсорами стали: Національна Асамблея інвалідів України, Київський міський центр соціальних служб для дітей, сім'ї і молоді, Всеукраїнська громадська організація студентів-інвалідів “Гаудеамус”, інформаційне агентство «Інтеркультура», Благодійний фонд “Добробут. ХХІ ст.”, Національна організація скаутів України, Студентська організація українських скаутів, Спілка громадських організацій інвалідів м. Києва, профспілкова організація Університету «Україна», благодійні фонди «Їжа життя», «Миролюб»; торгові марки «Камчадал» і «Небесна криниця»; фірми «Тарот», «Оriginalloff», «Кругозір», «Оріфлейм». Завдяки такій співпраці фестиваль «Сяйво надій» увійшов у Міжнародний Парад фестивалів «Екологія спілкування», що забезпечує нам інформаційну підтримку заходу і в наступному році.

    6. У кожному ТВСП проходять тематичні вечори до Міжнародного дня інваліда, відзначення наших студентів на місцях адміністрацією ТВСП і міських рад.

    Профілактика негативних явищ у студентському середовищі:

    1. Вже традиційними стали акції з профілактики ВІЛ/СНІДу. Це просвітницькі акції, під час яких студенти можуть отримати інформацію про шляхи передачі хвороби та центри, де можна здати аналізи. У багатьох ВНЗ проходять експрес-тестування безпосередньо під час акції.

    2. Популярний захід «Студентське весілля» проходить у Києві, Полтаві та Миколаєві. В жартівливому форматі студентські пари або пари викладач-студент, ректор-студент «одружуються», можуть пройти тест на ВІЛ та отримати консультацію сімейного психолога. Схожий захід під назвою «Студентський РАГС» проходить у Новій Каховці, Вінниці.

    3. Білоцерковські активісти провели круглий стіл із громадською організацією «Твереза Біла Церква».

    4. Горлівські студенти Школи соціального тренера провели семінари і тренінги з профілактики наркоманії, тютюнопаління і вживання алкогольних напоїв у школах міста.

    5. Студенти беруть активну участь у «Свічковій ході», присвяченій Дню померлих від СНІДу. Протягом року організовувалися круглі столи та відкриті лекції на теми впливу куріння на оточуючих і самих себе, шкідливості алкоголю, профілактики захворювань ХПСШ та СНІДу.

    6. Активом Івано-Франківська впроваджено курс акцій-бесід із проблематики небажаної вагітності, а в Полтаві проведено круглий стіл із проблем репродуктивного здоров'я «Контрацепція для кожного студента».

    7. У Києві вперше пройшов масовий забіг «Мій вибір – здоров’я». У Житомирі проходить «Олімпійський день бігу» та «День здоров’я», у Луцьку – легкоатлетична естафета, у Хмельницькому – «Веселі старти». В Полтаві проходить турнір із міні-футболу та боулінгу.

    8. Проводяться спортивно-товариські зустрічі між студентами Сторожинецького та Лісового коледжу. У Новій Каховці проводяться спортивно-тактичні ігри з пейнтболу та здійснення стрибків із парашутом.

    Спорт у житті молодої людини – це важлива ділянка виховного процесу. Не є таємницею, що найгучніші успіхи мають студенти з Луцька. Потрібно відмітити команду Броварів, яка зайняла ІІІ-тє загальнокомандне місце у загальноміських змаганнях. Актив Івано-Франківська започаткував жіночі змагання з міні-футболу. У 7-й міській спартакіаді «Здоров’я» студенти з Білої Церкви завоювали багато призів і перемог. Команда Кіровоградського інституту посіла І місце у VІІІ відкритій першості міста з масово-оздоровчої аеробіки серед професійних ліцеїв ВНЗ І-ІV рівня акредитації. Команда Дубенської філії зайняла перше місце в міському турнірі з міні-футболу, також у IV Міському туристичному зльоті ця команда виборола перше місце у конкурсі «Наметове містечко».

    Волонтерська діяльність активно розвинена в Університеті «Україна», окремо виділене питання вже не одноразово звучало під час засідань лідерів студсамоврядування наших ТВСП. Саме тому варто відмітити найбільш популярні акції серед студентської молоді:

    Традиційною стала благодійна акція “Ялинка милосердя”, що проводиться у Києві з регулярним відвідуванням пацієнтів відділення для ВІЛ-інфікованих дітей дитячої лікарні «Охматдит». Волонтери щомісяця проводять розважальні та навчальні програми.

    Акції, метою яких є збір коштів та дитячих речей для інтернатів і лікарень, є популярними у ТВСП. Студактиви постійно організовують благодійні акції, опікуються дитячими будинками, лікарнями, спеціалізованими школами, притулками для неповнолітніх, беруть участь у місцевих благодійних акціях. Майже кожен ТВСП підтримує організацію акції Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» Особливо потрібно відзначити такі: в м. Івано-Франківську це «Добра справа – запорука життєвого успіху», «Казковий автобус», у Горлівці – «Співчуття не буває багато», у Миколаєві – до свята Пасхи; низка акцій у Житомирі – «День матері особливої дитини», «Країна дитинства – країна мрій», театралізоване дійство для дітей міста на базі ТВСП, робота волонтерів у 9-ти підліткових клубах міста; у Луцьку – «Ялинка дітям», «Від серця до серця» та «Не будь байдужим»; «Зимове тепло – жар наших сердець» і благодійний концерт у Будинку Культури за участю студентів із Хмельницького; у Полтаві – щорічна благодійна акція «Ялинка янголів», акція «Світло Надії» та «Намалюємо посмішку разом», участь студентського активу інституту у благодійному студентському балі, свято «День добра»; У Білій Церкві – «Подаруй надію», святкова казка у реабілітаційному центрі та акція донорів крові; у Сторожинецькому коледжі – клуб «Милосердя»; у Новій Каховці – «Подаруємо дітям свято!» та «Ти не один», надання волонтерської допомоги організації товариства Червоного Хреста України; співпраця Кіровоградських волонтерів із обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, програма «Святий Миколайчик для всіх», акція «Студенти дошкільнятам» та масштабна робота з пенсіонерами.

    Щороку кращі волонтери університету беруть участь у зборі-поході дитячих та юнацьких організацій і волонтерських загонів «Козацькими шляхами». В цьому році загальна кількість учасників від Університету «Україна» (включаючи ТВСП) нараховувала 209 волонтерів. Учасники отримали високу оцінку від організаторів заходу за активну участь та дотримання правил поведінки і техніки безпеки під час збору-походу. Загалом ми отримали 113 відзнак.

    Культурно-дозвільнева та туристсько-екскурсійна діяльність активно розвинена в кожному ТВСП:

    1. Активно працює туристичний сектор, організовуються екскурсії в місцеві музеї і далекі подорожі, які дозволяють студентам знайомитись із культурно-історичними пам’ятками нашої країни, виховують повагу, почуття прекрасного, захоплення історичним минулим та здобутками нашого народу.

    2. Спільним проектом Університету «Україна» є сходження на карпатську вершину г. Говерла. Захід має великий виховний зміст, вимагає неабияких зусиль, суттєво підвищує самооцінку людей, вчить студентів допомагати і розуміти проблеми інвалідів.

    Також спільним проектом є зимовий гірсько-лижний відпочинок та оздоровлення в Закарпатській області.

    3. Організація та участь у літніх змінах оздоровчих наметових таборів “Витоки”, куди запрошуються волонтери з усіх ТВСП Університету (відпочинок і тренінгове навчання за програмою “Рівний рівному” для всіх бажаючих студентів, окремо – серія тренінгів для студентів із особливими потребами та волонтерів, котрі з ними працюють).

    4. Найбільшим заходом, що об’єднує талановите студентство університету, є Фестиваль “Університетське літо”. Проводиться щорічно з 2004 року.

    5. Все більших обертів набирає Студентська організація українських скаутів. У Києві діє 30 активних членів організації. Серед зареєстрованих регіональних осередків у Радах засновників є активісти скаутського руху з таких ТВСП: Хмельницький, Луцьк, Івано-Франківськ, Тернопіль, Кіровоград, Полтава.

    Серед досягнень скаутів організація благодійної акції «Аукціон побачень», скаути брали участь у заходах, організованих іншими скаутськими організаціями міста Києва та Національною організацією скаутів України. Особливо потрібно відзначити З’їзд КМО НОСУ, Міжнародний форум НОСУ та інші семінари і тренінги.

    Члени СОУСу з числа студентів університету брали активну участь в організації літнього оздоровчого табору «Літограй» для дітей із соціально незахищених родин.

    Заходи щодо поліпшення ефективності роботи студентського самоврядування:

    1. У першу чергу це – залучення якомога більшої кількості студентської громади до активного студентського життя, яке в подальшому має сформувати активну громадську позицію. Реалізовується даний процес шляхом постійного інформування студентів про заходи, що відбуваються, надання пільг та бонусів найактивнішим студентам.

    2. Наступним, але дуже важливим завданням є створення професійної команди студентського самоврядування. Це реалізується шляхом проведення тренінгів, семінарів, майстер-класів. Навчання новачків проходить у внутрішній школі студентського самоврядування та під час наших спільних заходів, аналогів яким немає у інших навчальних закладах.

    3. З метою обміну досвідом та розробки інноваційних проектів щорічно відбувається Рада лідерів студентського самоврядування Університету «Україна». Крім цього представники органів студентського самоврядування беруть участь у студентських радах міст, областей і таких організаціях, як УАСС, ВСР, СІМ та ФРІ.

    У цій доповіді ми прагнули окреслити низку питань, які мають суттєвий вплив на формування молодої особистості. Головними для навчального закладу залишаються заходи, спрямовані на роботу по поліпшенню успішності навчання, а також заходи національно-патріотичного характеру, заходи соціального служіння, розвиток студентських громадських об’єднань, профілактика негативних явищ та популяризація здорового способу життя. Ми не розглядали організацію та проведення великого спектру концертно-розважальних програм, вечорів відпочинку, дискотек, днів спеціальностей, художніх та фото-виставок, КВК, брейн-рингів, художньої самодіяльності та іншої гуртківської роботи, хоча ці заходи теж мають позитивний вплив на виховання молодого спеціаліста.

    На останок лише зазначу, що лише поєднання мудрості старших та креативу молоді є гарантією процвітання Університету «Україна». Дякую за допомогу та увагу.

     

    Денис Шаталін,

    Президент студентського самоврядування

    Університету «Україна»

     


     

    Ніна ГАЄВСЬКА:

    "Головне – активність, ініціативність"

    2009

    Орган студентського самоврядування (ОСС) це об'єднання студентів будь-якої частини студентської громади (ВНЗ, факультету, гуртожитку тощо) для реалізації діяльності студентського самоврядування. Тобто ОСС це орган, який від імені студентів створює, ухвалює й реалізує свої рішення.

    Основні завдання органів студентського самоврядування: працювати на студентів, представляти й висловлювати позицію студентів, представляти студентську громаду в адміністрації вузу й перед викладачами, захищати права й інтереси студентства, допомагати студентам та вирішувати їхні проблеми, інформувати студентство, сприяти створенню належних умов для навчання, проживання й відпочинку студентів, організовувати позанавчальне життя студентів: дозвілля, спортивні заходи, відпочинок тощо.

    Органом студентського самоврядування можуть бути звичайна команда студентів, ініціативна група чи студентський парламент, рада, деканат та виконком.

    Навчальний процес – це найважливіший аспект студентського життя. Успішність студента та відвідування занять є головними критеріями оцінки роботи студента, тому важливо відслідковувати ці показники. Аналізуючи досвід, отриманий на ХІ Раді лідерів студентського самоврядування Університету «Україна», учасники дійшли висновку, що одними з найефективніших моделей є створення рейтингу груп, який складається з багатьох показників. Це успішність, відвідування, участь студентів у заходах наукового характеру, волонтерських акціях, спортивних змаганнях, культурних заходах та інше. Особливо потрібно відмітити досвід даної роботи студентського активу в Кіровограді та Горлівці.

    Для заохочення ефективної роботи студентів кожного семестру визначається: кращий факультет, краща група та присвоюється стипендія Президента Університету «Україна» кращим студентам.

    Студентське самоврядування активно співпрацює в організації наукової роботи як складової навчального процесу. Організовуючи роботу волонтерів, студентський актив є ініціатором організації „круглих столів”, семінарів, тренінгів, дебатів. Так, у Кіровограді активно працює студентський наково-публіцистичний клуб «Я хочу це знати». Представники ІХ Ради лідерів студентського самоврядування також доповіли про активну участь в організації заходів наукового характеру на місцях.

    Зважаючи на соціальне становище сучасного суспільства, активно проводиться профілактична робота зі студентами. Цей процес реалізується в основному у таких напрямках: профілактика шкідливих звичок, статеве виховання (попередження інфікування ВІЛ-інфекцією та хворобами, що передаються статевим шляхом, сімейне виховання), пропаганда здорового способу життя, розвиток волонтерського руху (участь та організація благодійних акцій).

    Досвід роботи органів студентського самоврядування ТВСП засвідчує, що найефективнішими методами є тренінги за програмою «рівний-рівному», організація соціальних акцій у студентському середовищі, конкурс соціальної реклами, участь у соціальних акціях, які проводяться у місті. Цікавий досвід такої роботи у Хмельницькому, Сумах, Горлівці, Кіровограді, Рівному, Полтаві.

    Важливе місце у формуванні здорового суспільства займає статеве виховання. Студентським активом м. Києва двічі за останній рік організовано та проведено акцію «Здай аналіз на ВІЛ у своєму ВНЗ». Інформація про центри перевірки на ВІЛ розповсюджується серед студентського загалу практично у кожному ТВСП.

    З метою виховання сімейної культури студентське самоврядування м. Києва запозичило та модифікувало досвід організації акції студентського активу м. Полтави та м. Миколаєва «Студентське весілля». Акція, яка відбулася в лютому цього року включала в себе консультування студентських пар у психолога, інформування про курси молодих сімей та курси усвідомленого батьківства та профілактики ВІЛ/СНІДу і хвороб, що передаються статевим шляхом. Також усі бажаючі змогли добровільно, анонімно, безкоштовно пройти тест на ВІЛ та проконсультуватись у лікаря та юриста. А організація «Еней» надала роздатково-інформаційний матеріал. Даним проектом зацікавилось телебачення, цей матеріал демонструвався в передачі «Навчайся з нами».

    У рамках роботи зі студентами в напрямку формування здорового способу життя практично в усіх ТВСП працюють спортивні секції та клуби активного відпочинку. В місті Києві створений «Недільний клуб оздоровлення і загартування». В заняття клубу входять спеціальні вправи за станом здоров’я.

              Двічі на рік проводиться масштабна акція “День здоров’я” у Києві, Дубно та Сумах. Студенти та викладачі беруть активну участь у спортивних, туристських та жартівливих змаганнях і конкурсах.

                Та найбільшими спортивними досягненнями вирізняється м. Луцьк.

            Нині розглядається пропозиція організації перерви «здоров’я», під час якої усі бажаючі студенти могли б займатися загартуванням.

    В Університеті “Україна” активно розвивається волонтерський рух. Щороку студенти виїжджають на всеукраїнський збір-похід скаутських організацій та волонтерських загонів «Козацькими шляхами». В рамках заходу представники ТВСП беруть участь у навчальних програмах для волонтерів за напрямками роботи, а також у всіх соціальних та творчих конкурсах, спортивних змаганнях. Потрібно зазначити, що за 9-ть років участі у даному заході волонтерам Університету “Україна” спільно з його ТВСП довіряють організацію ряду ключових заходів збору-походу. В роботі минулого збору-походу працювали та отримали подяки волонтери з Хмельницька, Дубна, Кіровограда, Сум, Вінниці та Києва.

    Окремо потрібно сказати про ще одну соціальну акцію всеукраїнського масштабу – «Серце до Серця», в якій брало участь самоврядування багатьох ТВСП. Це всеукраїнська акція, спрямована на збір коштів на медичну апаратуру, за допомогою якої юні пацієнти мають обслуговуватися безкоштовно. Це крок до вирішення проблеми нестачі високотехнологічних і складних медичних приладів у сучасних клініках і недоступності якісного медичного обслуговування. Серед лідерів зі збору коштів – студентське самоврядування Івано-Франківська (126 299,64 грн.) та Києва (106 657,90 грн.).

    Традиційною стала благодійна акція “Ялинка милосердя”, що проводиться в Києві. Новим у цьому році стало регулярне відвідування пацієнтів відділення для ВІЛ-інфікованих дітей дитячої лікарні «Охматдит». Схожі акції з метою підтримки дитячих будинків або лікарень проводяться у Сумах, Хмельницькому. Найяскравішою є акція Полтави – «Ялинка Янголів», – досвід якої відомий по всій країні.

    Пошук та підготовка активу студентського самоврядування є актуальним питанням. Щороку, коли приходять першокурсники, студентське самоврядування разом із відділом виховної роботи проводить першу ознайомчу зі студентським життям лекцію. З метою активної адаптації першокурсників та залучення їх до робити в органах студентського самоврядування, громадської та іншої діяльності в м. Києві впроваджені тренінги на знайомство та зміцнення колективу, що принесли неочікувано позитивний ефект. Студентські групи стали більш згуртованими, а студентський актив поповнився більшою кількістю студентів, ніж зазвичай.

    Цікавим є досвід студентської самоврядної колегії Дубенської філії. Для активізації діяльності студентства тут влаштовуються студентські лекторії, що сприяють згуртуванню груп та вчать ділитися своїми враженнями і думками, виявляти колективізм.

    З метою підвищення ефективності роботи студентського самоврядування, полегшення адаптації та створення міцної, дружної команди у багатьох ТВСП впроваджене навчання новачків органів студентського самоврядування. Воно вміщувало в собі ряд тренінгів, лекції та корпоративні заходи (походи в театр, музеї).

    З метою всебічної самореалізації студентів організовуються різноманітні заходи: конкурси, фестивалі, концерти. В нашому університеті святкують усі народні, державні та міжнародні свята. Ми також беремо активну участь у районних, міських та всеукраїнських заходах. Це не лише забезпечує цікаве дозвілля студентів, але і популяризує Університет „Україна”. Тут хотілося б відмітити неодноразових переможців КВК Сумського, Миколаївського та Білоцерківського ТВСП.

    Хмельницький інститут соціальних технологій Університету «Україна» традиційно організовує популярний фестиваль «ВАЛЬС-БОСТОН».

    Зважаючи на специфіку нашого Університету, важливе місце відводиться роботі зі студентами з особливими потребами. У всіх заходах студентський актив тісно співпрацює з багаторічним партнером – Всеукраїнською організацією студентів-інвалідів «Гаудеамус». Зокрема, регулярно подаємо пропозиції щодо створення безбар`єрного середовища не тільки в стінах навчальних корпусів, але і на рівні міста.

    З метою полегшення процесу адаптації та допомоги в навчанні студентів із особливими потребами створена спеціальна посада координатора у відділі виховної роботи. Дуже позитивною є практика Горлівського ТВСП Університету «Україна», в якому великою популярністю користується клуб «Допомога».

    Особливо яскравим проектом є проініційований студентським активом та підтриманий адміністрацією студентський фестиваль творчості «Сяйво надій». Останній із них, VI фестиваль, підтримали: Національна Асамблея інвалідів України, Київська міська державна адміністрація, Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, Дарницька районна в м. Києві адміністрація, банк «Хрещатик», компанія «БІТТНЕР ФАРМА» в Україні, Всеукраїнська громадська організація студентів - інвалідів «Гаудеамус», благодійний фонд „Добробут. ХХІ ст.”, косметична компанія «Оріфлейм», кафе «Смачніссімо» та ресторан домашнього харчування  «Домашня кухня».

    Назву талановитих виконавців Миколаєва, Сум, Хмельницького, Кіровограда, Горлівки, Рівного, Кременчука, Дубна, Нової Каховки. Особливо слід відмітити регіони, від яких, окрім учасників, на фестиваль приїхали (причому за свій рахунок) волонтери (з числа студентів здорових та з особливими потребами). Це – Кіровоград, Горлівка, Хмельницький і Миколаїв.

    Яскравим та ефектним заходом був вперше організований всеукраїнський конкурс “Міс та Містер Університету “Україна”. Відбувся він під час проведення VI етапу студентської спартакіади Університету “Україна” на базі Новокаховського гуманітарного інституту. У конкурсі взяли участь представники з Миколаєва, Хмельницького, Сум, Дубна, Рівного, Кіровограда, Нової Каховки, Луцька та Києва. Захід проведено на високому організаційному рівні та за присутності мера м. Нова Каховка, що говорить про високу оцінку роботи колективу інституту в місті.

    За десять років існування Університету “Україна” ряд заходів, ініційованих студентським самоврядуванням за участі представників ТВСП, стали традиційними. Особливо потрібно відмітити Ради лідерів студентського самоврядування. Під час засідань кожен із учасників має змогу поділитись власним досвідом та, що найважливіше, почути розповідь про досвід інших. Результатами цих зборів стали пропозиції щодо проведення спортивних змагань, студентського фестивалю творчості “Сяйво надій” та затвердження його атрибутики, сценарного плану конкурсу “Міс та Містер” та ще ряду організаційних заходів.

    На ХІ засіданні Ради студентського самоврядування, яке відбувалось на базі Луцького інституту розвитку людини, студентський актив, крім заслуховування звітів, розглянув такі питання: «Профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі», «Забезпечення ефективної комунікації між студентськими самоврядуванням ТВСП» та «Планування спільних культурних та спортивних міжуніверситетських заходів». Представники ТВСП відвідали спортивні змагання серед візочників Волинської області, співорганізатором яких виступає Луцький інститут розвитку людини. Цікавою була також екскурсійна програма.

     Загалом приємно зустрітися зі студентським активом наших ТВСП не тільки під час роботи, а й під час спільного відпочинку. А це – сходження на гору Говерла, літні наметові табори «Витоки», екскурсії по містах України та зимовий відпочинок під час канікул на гірсько-лижних базах.

     

    Ніна Гаєвська,

    Президент студентського самоврядування,

    Газета «Університет «Україна» №3-4 2009