Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
0 800 305 007
безкоштовна гаряча лінія
приймальна комісія
+38-067-406-53-92
+38-097-739-54-85
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
відділ обліку
+38-067-500-68-36
м. Київ, вул. Львівська, 23Google map
office@uu.ua
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00

Центр розвитку кар'єри та підприємництва

    Центр розвитку кар'єри та підприємництва

     

    В умовах сучасного українського суспільства намітився ряд проблем, тісно пов'язаних з найуразливішою категорією населення — молоддю. Найуразливішою, тому що молода людина ще недостатньо пристосована до виру сучасного життя, і після закінчення школи, ВНЗ, професійно-технічного училища або демобілізації з армії опиняється на роздоріжжі. „Чим займатися?", „Що робити у житті далі?", „Куди йти працювати?" — ці запитання часто задають собі молоді люди у період свого особистісного розвитку.

    Якщо молода людина не працювала раніше, то це пояснюється двома обставинами: або вона не хоче працювати (через низьку заробітну плату на підприємстві, відсутність бажання працювати чи страх розпочинати самостійне життя у випадку незрілості особистості), або не має змоги працювати через психолого-фізіологічні обмеження, недостатню активність при пошуку роботи, обмеження на ринку праці або відсутність потреби на ринку праці у такого роду спеціалістах.

    Молода людина, яка вже працювала і має певний досвід, може стати безробітною внаслідок звільнення (скорочення кадрів чи порушення правил внутрішнього розпорядку організації, підприємства чи установи), недостатній рівень кваліфікації, або коли вона йде з власної ініціативи через низьку заробітну плату, погіршення стану здоров'я або якісь інші обставини особистісного чи громадського характеру.

    Слід зазначити, що сучасній молоді досить важко поєднувати навчання у ВНЗ і працю, так як одна з цих сфер життєдіяльності забирає більше часу, що породжує різноманітні проблеми та конфліктні ситуації, які негативно впливають на емоційний, фізичний та психологічний стан молодої людини.

    Не таємниця, що проблема безробіття в Україні стоїть досить гостро вже не перший рік, і, на жаль, це явище часто властиве для сучасної української молоді через ряд об'єктивних і суб'єктивних причин.

    Ця ситуація може вирішуватися по-різному: дехто працює лише тимчасово, дехто — посезонно, хтось — на дому, проте це не є вирішенням всього спектру проблем, які постають перед молоддю.

    Тому дуже важливо допомогти молодій людині визначитися зі своєю професійною діяльністю, а тим, хто вже мав робоче місце, але втратив його за певних причин, знайти іншу, підходящу роботу.

    З цією метою на базі Університету „Україна" у 2004 році розпочав роботу Центр розвитку кар'єри та підприємництва, який поставив собі за мету допомогти студентам побачити зв'язок між навчанням в Університеті та дорослим життям (після випуску), розвинути в собі навички, необхідні для побудови успішної кар'єри, навчитися свідомо обирати цілі та знаходити можливості для їх здійснення, зробити щось важливе для Університету.

    Як відомо, молодь — найбільш активний і перспективний шар населення з погляду кадрового резерву. Молоді люди легше пристосовуються й адаптуються в постійно мінливих умовах сучасної ринкової економіки, вони легко навчаються, перспективніше мислять, у них відсутній консерватизм поглядів, вони більш мобільні, допитливі, цілеспрямовані, часто освіченіші, ніж інші прошарки населення але, на жаль, вони часто не залучені до праці (через свою некомпетентність, відсутність практичних навичок і досвіду, завищені амбіції) на ринку робочої сили.

    Завдання Центру розвитку кар'єри та підприємництва — навчити молодих людей легко пристосовуватись до умов сучасного українського суспільства та знаходити робочі місця відповідно до своїх запитів та амбіцій, а також самостійно будувати кар'єру та навчати цьому інших.

    Діяльність Центру спрямована на випускників Університету та студентів старших курсів, які бажають знайти собі роботу та навчитися самостійно заробляти собі на життя.

    Для того, щоб молода людина змогла переконати роботодавця у своїй професійній придатності та компетентності, їй необхідно ретельно продумати стратегію свого поводження у різних ситуаціях, пов'язаних із пошуком роботи та переговорами з керівником організації чи підприємства. На семінарах, запропонованих студентам, їм надавалися як теоретичні відомості (у вигляді лекційних занять, які проводилися представником Корпусу миру США в Україна Джонатаном Перником), так і практичні навички ведення переговорів, а також тренінгові вправи.

    Програма тренінгової сесії включає:

    1. Аналіз свого потенціалу для влаштування на роботу (завдання на самооцінку).

    2. Набуття навичок пошуку роботи (пошук посад, які цікавлять студентів).

    3. Правила складання резюме (написання резюме, базуючись на вже отримані знання і навички).

    4. Написання переконливого листа роботодавцю (написання ефективного листа-звернення, базуючись на матеріалах по роботі, яку хотіли б отримати студенти).

    5. Секрети успішної співбесіди з роботодавцем (розбір етапів проходження інтерв'ювання та своєрідна „репетиція" майбутньої розмови з роботодавцем з приводу прийому на роботу; можливість самостійно побачити свої помилки та виправити їх).

    Отже, перспектива Центру та його необхідність для студентів очевидна, тому запрошуємо всіх небайдужих до своєї подальшої професійної діяльності брати участь у роботі Центру та підвищувати свої теоретичні знання і практичні навички.

     

    В'ячеслав ЗАХАНЕВИЧ,

    студент спеціальності „Соціальна робота"