Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
0 800 305 007
безкоштовна гаряча лінія
приймальна комісія
+38-067-406-53-92
+38-097-739-54-85
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
відділ обліку
+38-067-500-68-36
м. Київ, вул. Львівська, 23Google map
office@uu.ua
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00

Відповіді на запитання студентів 2019

    Зустріч керівництва Університету "Україна" зі студентами 25.04.2019 р.

     

    Чи може студент паралельно з офіційно зазначеними для його спеціальності дисциплінами вивчати за власним бажанням ще й додаткові дисципліни, не передбачені навчальним планом?

    Студент як додаткову освітню послугу за додаткову плату може вивчати інші дисципліни (наприклад іноземні мови, програмування тощо). В цьому випадку такі факультативні дисципліни вносяться в додаток до диплому, що підвищує конкурентоздатність випускника як фахівця.

     

    Яким чином в Університеті «Україна» реалізується право студентського самоврядування на погодження відрахування студентів із закладу вищої освіти та їх поновлення на навчання (Ст. 40 п. 6 Закону України «Про вищу освіту»)?

    Накази на відрахування і поновлення ініціює керівник навчально-виховного підрозділу на основі рішення виробничих нарад НВП, в роботі яких беруть участь члени студентського самоврядування.

     

    Як саме наш університет намагається узгодити навчальний процес із актуальними вимогами ринку праці?

    В університеті функціонують науково-методичні об’єднання (НМО) за спеціальностями, членами яких є провідні спеціалісти у відповідних галузях, представлені всіма навчально-виховними підрозділами (НВП), в яких є відповідні спеціальності. Щороку НМО корегують освітні програми спеціальностей, враховуючи нові вимоги, які ставить роботодавець до відповідних фахівців. Крім того, на кожну освітню програму НМО отримують рецензію від провідних роботодавців галузі та випускників.

    Варто зазначити, що головами екзаменаційних комісій (ЕК) рівнів «молодший спеціаліст» та «бакалавр», як правило, запрошуються провідні спеціалісти відповідних галузей, які після ЕК надають рекомендації щодо покращення якості підготовки фахівців. Ці рекомендації обов’язково враховуються при корегуванні освітніх програм.

     

    Посилення відповідальності студентів як учасників навчального процесу

    Студент є основною зацікавленою особою в отриманні якісної освіти, тому основною його мотивацією є пряма залежність успішного працевлаштування від якості його підготовки.

     

    Які зміни можуть відбутися в навчальних програмах нашого університету у світлі сьогоднішніх змін, анонсованих Законом про освіту, постановами Кабінету Міністрів і розпорядженням Міністерства освіти і науки України?

    Наразі вся освітня спільнота очікує затвердження нових стандартів вищої освіти, за якими будуть внесені відповідні зміни до освітніх програм. Всі закони, постанови, рекомендації університетом виконуються в повному обсязі, адже без цього неможливо пройти акредитацію освітньої програми та видавати дипломи державного зразка.

     

    Чи правдиві чутки про те, що університету нададуть статус національного? Якщо правда, тоді коли це буде та які зміни принесе?

    Так, згідно із Законом про вищу освіту всі внз незалежно від форми власності можуть претендувати на статус національного. В даний час адміністрація університету розглядає можливість отримання такого статусу.

    Тимчасова форма звітів-заявок за критеріями відповідності статусу національного ВНЗ напрацьована МОН і доведена до університетів листом № 1/9-215 від 11.04.2018 року.

     

    Чому ми сплачуємо індексацію за навчання та чи можливе скасування оплати індексації для студентів?

    Термінологія: Інфляція – це підвищення загального рівня цін на товари та послуги, як правило на довгостроковий термін. Індекс інфляції – показник, який характеризує зміну загального рівня цін. Індексація – засіб для захисту від інфляції шляхом прив`язки споживчих цін до індексу інфляції.

    Сплачуючи індексацію, ви компенсуєте витрати навчального процесу, які виникли в результаті підвищення цін (інфляції) в операційному циклі.

    Коригування вартості навчання на індекс інфляції застосовувалося до всіх діючих договорів про навчання, в яких зазначені відповідні пункти:

    1. Згідно п.5.5 договору «Сума інфляції розраховується у відсотках вартості освітньої послуги, визначеної у п 5.2 даного договору, та сплачується Замовником протягом 60 днів з моменту оприлюднення в засобах масової інформації офіційно визначеного Державним Комітетом Статистики України індексу інфляції за попередній календарний рік».
    2. Згідно п 5.2 договору «У відповідності з Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII виконавець має право змінювати плату за навчання не частіше одного разу на рік і не більш, як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік».

     

    Чому забрали в групі КЛ-7 смітник?

    Бо смітники закріплюються за приміщеннями, а не за групами та розташовуються в місцях загального користування.

     

    Чому в туалетах немає туалетного паперу та мила? В туалетах дуже поганий запах. Просимо зробити туалет більш комфортним (наприклад, наявність туалетного паперу і освіжувачу повітря)

    Бюджетом Університету «Україна» на 2018-2019 н.р. передбачено витрати на миючі засоби та інші господарські товари у сумі 80,4 тис. грн. Окрім цього, розуміючи важливість санітарно-гігієнічного стану, з бюджету виділено кошти на придбання нових і оновлення зламаних тримачів для туалетного паперу та дозаторів рідкого мила. З них 12 комплектів уже встановлені.

    Клірингова компанія під час прибирання використовує дезінфікуючі засоби, які мають сертифікати відповідності, також під час прибирання використовуються гелеві ароматизатори.

    Проте виникає питання ставлення користувачів (студентів) до перелічених вище благ, а саме нераціональне використання мила і туалетного паперу (однієї заправки мила та паперу вистачає на 3 дні). Крім того ще постає питання культури виховання, коли не всі користувачі ознайомлені з принципом роботи зливного бачка і не зливають воду за собою.

     

    Чому не працює гардероб у другому корпусі?

    У роботі гардеробу (у 2 корпусі) немає необхідності, навіть у гардеробі 3-го корпусу спостерігалася відсутність попиту на послуги зберігання верхнього одягу, ним користується трохи більше 15 осіб.

     

    Чому дуже холодно у великих лекційних аудиторіях?

    Університет «Україна» має єдину систему опалення для забезпечення комфортного перебування у приміщеннях університету. Опалення у великих лекційних аудиторіях здійснюється методом припливної вентиляції, а мережа радіаторів встановлена як допоміжна - підтримуюча. Крім того у великих лекційних аудиторіях встановлені додаткові вікна. Підтримується стабільний температурний режим. Відповідно до контрольних обходів приміщень температура повітря відповідала санітарно-гігієнічним вимогам для приміщень ВНЗ. Перед заняттями викладачі мають залишати заявки на прогрів аудиторії.

     

    Коли буде покращення умов у гуртожитках для студентів? Коли університет збудує власні гуртожитки для іногородніх студентів?

    Університет «Україна» має угоди про співпрацю з іншими ВНЗ щодо надання ліжкомісць для студентів, але плата за проживання здійснюється безпосередньо на рахунки цих ВНЗ. Відповідно Університет «Україна» немає повноважень втручатись у розподіл отриманих коштів іншої юридичної особи, зокрема на поліпшення умов проживання. Адміністрація Університету дає змогу абітурієнту чи студенту здійснити вибір між вартістю, умовами та місцем розташування гуртожитків.

    В найближчому майбутньому будівництво гуртожитка не передбачається.

     

    Чому зачинені виходи із ІІ та ІІІ корпусу, які ведуть на місце для паління?

    Виходи зачинені з міркувань безпеки університету та студентів, недопущення сторонніх осіб в університет та уникнення крадіжок, які мали місце раніше (комп’ютерна техніка та ін.) та контролю відвідувань студентами пар за допомогою пропускної системи.

    Пропонуемо виходити на Площу знань через відкритий вихід біля ІІ корпусу.

     

    Чому в лабораторіях, які знаходяться у підвалі, дуже холодно та погане освітлення?

    Перед початком занять аудиторії та лабораторії попередньо не прогріваються, викладачі мають залишати заявки перед початком пар.

    Усі прилади освітлення встановлені та працюють відповідно до проектної документації. У разі виявлення несправності (а саме перегорання ламп) вживаються заходи щодо її усунення.

     

    Виділіть приміщення, де б студенти могли їсти свою їжу

    Приміщення для прийому їжі виділено - це «Студентська кав’ярня».

     

    Чому не завжди спрацьовує дзвінок з пар і на пари?

    Так, під впливом різноманітних зовнішніх факторів періодично локально виникають збої у роботі автоматики системи оповіщення, вони оперативно усуваються службою головного енергетика.

     

    Створити на території Університету «Україна» спортивний майданчик, спортивний зал та актову залу

    Перспективним планом розвитку матеріально-технічної бази Університету передбачено створення цілого комплексу університетського містечка, зокрема і спортивного майданчика, спортивного залу та актової зали. На жаль, реалізація цих масштабних проектів обмежена фінансовими можливостями університету. На даний час іде пошук інвесторів.

     

    Створити на території університету спортивний майданчик

    Створення спортивного майданчика на території університету не вирішує проблему фізкультурно-спортивного супроводу навчального процесу з фізичного виховання. Для забезпечення навчального процесу з фізичного виховання студентів 1 курсу Університет «Україна» орендує у Футбольного клубу «Зірка» спортивний зал (560 м2) та стадіон (за адресою вул. Генерала Вітрука, 10). При спортивному залі і стадіоні є роздягальня і душ. Також, для студентів працюють спортивні секції з футболу, настільного тенісу, шахів, легкої атлетики і боротьби.

    Будівництво власних спортивних споруд - перспективне питання загальної розбудови університету.

     

    Коли збудують стадіон та парк біля університету?

    Парк біля університету вже будується, а спортивний майданчик, будівництво якого колектив університету запропонував міській адміністрації, студенти нашого університету не підтримали (не проголосували). Тому цей проект не був прийнятий до реалізації.

     

    Чи вивчалося питання щодо відкритого майданчика студентської кав'ярні у період весна-літо-осінь?

    Так, планується розмістити відкритий майданчик студентської кав'ярні. Крім того розміщення відкритого торгового майданчика здійснюється щорічно перед навчальним закладом. Цього року це також буде зроблене.

     

    Чому мало хороших комп’ютерних класів-лабораторій?

    Комп`ютерні класи укомплектовані технікою для виконання практичних завдань, передбачених навчальним планом. Середні характеристики процесора 2,8 Гц, ОЗУ 2,0 Гб, довгострокової пам`яті 500 Гб.

     

    Чому поганий інтернет та вайфай у ІІІ корпусі?

    Університет «Україна» вкритий мережею безкоштовного wi-fi зі вхідним сигналом 10 Гб, перехідним 1 Гб, роздатковим 100 Мб на кожному поверсі. Пропускна здатність достатня для користування «меседжерами» з метою обміну інформацією та користування текстовими джерелами інформації в інтернеті. Перегляд відеофайлів через мережу wi-fi не передбачено.

    Доступ до мережі Internet з робочих місць в університеті здійснюється через два незалежних канали зі швидкістю по 1000 МБіт/с Доступ особистих персональних мобільних пристроїв до Wі Fi здійснюється через окремий канал зі швидкістю 1000 Мбіт/с.

     

    Вести студентське радіо

    В корпусах університету є система гучномовного зв’язку, яка працює у складі системи протипожежної охорони. Дану систему можливо використовувати і для того, щоб робити оголошення організаційного характеру. Дозвіл на використання системи гучномовного зв’язку можливо отримати у радника президента з питань безпеки. За наявності проекту «як саме це радіо буде працювати, щоб водночас не заважати навчальному процесу та іншим співробітникам» його доцільність може бути розглянута.

     

    Чому в їдальні ставляться до студентів з неповагою? Іноді не видають цукор, трапляється протермінована продукція? Чому в їдальні не дозволяють вживати свою їжу? Чому такі високі ціни на продукти?

    Попередньо проведена бесіда з працівниками кав’ярні з приводу ставлення до студентів.

    З міркувань безпеки було прийнято рішення 2015 р. заборонити вживати власну їжу, як і в інших закладах харчування. Працівники кав`ярні йдуть на поступки студентам, якщо вони прибирають за собою та не провокують конфліктні ситуації.

    Високі ціни обумовлені державною політикою вільного ринку, де продавці та покупці самі домовляються про вартість продукту. Ви можете не купувати продукти, ціна за які вас не влаштовує.

     

    Чому закрили кіоск з продажу їжі на 2 поверсі ІІ корпусу?

    Причинами закриття кіоску були, перш за все, відсутність попиту на товари та мала кількість споживачів.

     

    Встановлення спеціальних цін за навчання. Чи можна передбачити Положенням «Про встановлення спеціальних цін для окремих категорій студентів ВНЗ «Університет «Україна» знижку 50% за навчання студентам, які працюють в інституті на посадах лаборантів?

    Згідно з Положенням «Про встановлення спеціальних цін для окремих категорій студентів ВНЗ «Університет «Україна» зазначено: «2.2. Постійні співробітники, які відпрацювали в університеті не менше двох років, які навчаються з метою підвищення кваліфікації чи перепідготовки (при умові навчання з середнім балом не нижче “4”) за поданням керівника структурного підрозділу:

    - за умови відпрацювання в університеті 10 і більше років – до 70%;

    - за умови відпрацювання в університеті 5-10 років – до 50%;

    - за умови відпрацювання в університеті 2-5 років – до 30%».

     

    Чи не плануєте запровадити виплату Президентської стипендії кращим студентам по ТВСП ?

    Так, зміни до відповідного Положення  будуть внесені найближчим часом після того, як  будуть визначені критерії, що визначатимуть кращого студента.

     

    Відвідуючи міську районну службу наглядової пробації, де здійснюються соціально-виховні заходи щодо «проблемної» молоді, виявлено бажаючих навчатися. Чи можемо ми їх залучати до навчання? І надавати їм пільги?

    Згідно з пунктом 1 статті 4 Закону України «Про вищу освіту: «Кожен має право на вищу освіту… Право на вищу освіту гарантується незалежно від віку, громадянства, місця проживання, статі, кольору шкіри, соціального і майнового стану, національності, мови, походження, стану здоров’я, ставлення до релігії, наявності судимості, а також від інших обставин».

    Тому молодь, яка є суб’єктом пробації, може вступати до Університету «Україна» на рівних умовах з іншими вступниками. Університет гарантує право на знижки на рівних умовах з іншими абітурієнтами.

    Програмою навчально-виховної роботи передбачається посилена увага щодо питань соціалізації таких студентів.

    До речі, Університет «Україна» був піонером у залученні осіб, які знаходились в місцях позбавлення волі і мали статус розконвойованих. За підтримки Фонду «Відродження» університет здійснив пілотний проект із організації доуніверситетської підготовки у Білоцерківській виправній установі.

    На даний час у рамках співпраці з Міністерством юстиції України проводиться певна робота щодо залучення до дистанційного навчання осіб, які відбувають покарання та нещодавно звільнені з місць відбуття покарань.

     

    Чи можливі знижки по оплаті за навчання, якщо, закінчуючи Броварський коледж університету, студенти продовжують навчання в університеті на старших курсах?

    Так, можливі.

     

    Чи планується відміна обхідних листків (відміток про здачу книг тощо) і переведення цієї процедури на електронну систему?

    Ні, не планується.

     

    Відпочинок для кращих студентів (за результатами конкурсів на визначення кращого студента року) у готельно-оздоровчому комплексі "Петрівська слобода" та ін.

    Можна передбачити як стимулювання кращої групи університету у відпрвідному положенні.

     

    Чи може студентське самоврядування реально претендувати на власний бюджет, закладений у кошторис навчально-виховного підрозділу, не менш як 0,5 відсотка власних надходжень, отриманих закладом вищої освіти від основної діяльності (Ст. 40. П. 10. Закон України «Про вищу освіту»).

    На потреби і заходи студентського самоврядування в Університеті "Україна" витрачається більше, ніж 0,5% надходжень від основної діяльності.

     

    По можливості менше залучати студентів до заходів під час пар.

    Під час пар до організації заходу залучаються виключно керівництво студентського самоврядування та студентський актив, які мають індивідуальний графік навчання. В окремих випадках на конкурси, міські волонтерства та всеукраїнські заходи залучаються студенти виключно індивідуально та за погодженням (службовою запискою) з проректором з навчально-виховної роботи. На тематичні наукові заходи запрошуються студенти відповідних спеціальностей. Відділу організації виховної роботи доручено розробити положення (інструкцію) щодо випадків та ситуацій, при яких можливе залучення студентів до заходів під час пар.

     

    Чи можлива організація загальноуніверситетського заходу для налагодження контактів студентського активу і ТВСП? Можливість проведення зборів студентського парламенту для обміну досвідом та інформацією (можливо з почерговим проведенням на базі різних ТВСП та базової структури). Чи відбудеться цьогоріч тренінг для активних студентів у Петрівській слободі? Продовження практики обміну досвідом роботи у питаннях студентського самоврядування.

    Згідно Рішення виробничої наради від 21 квітня 2017 року "пункт 3. Проводити Раду лідерів студентського самоврядування двічі на рік (жовтень, квітень), 1 раз на базі «Петрівська слобода», 2-й раз у навчально-виховному підрозділі"; "пункт 5 Створити діалоги голів студентського самоврядування у соціальній мережі Facebook та мобільному додатку Viber для оперативного вирішення нагальних питань та постійного обміну досвідом" (діалог створено, спілкування іде).

    Згідно наказу 56 від 12 квітня 2019 року Рада лідерів студентського самоврядування - 2019 відбудеться на базі «Петрівська слобода» з 27 по 30 квітня 2019 року.

     

    Можливість селекторних зустрічей студентів Університету «Україна».

    Відповідно до Рішення виробничої наради від 13 квітня 2018 року пункт 5:

    З метою налагодження координування виховної діяльності і навчання лідерів студентського самоврядування розробити графік проведення щомісячних селекторних нарад за участю відповідальних за виховну діяльність в НВП, кураторів, студентських адміністраторів, старост груп, представників студентського самоврядування за орієнтовною тематикою:

    1) юридичні, фінансові та організаційні аспекти роботи ОСС, громадських організацій (СОУС та Gaudeamus) і студентської профспілки;

    2) рекламно-інформаційна підтримка виховних заходів, просвітництво і профілактика негативних явищ у студентському середовищі;

    3) завдання виховних підрозділів та ОСС у навчальному процесі та організація роботи студентського наукового товариства;

    4) національно-патріотичне виховання молоді;

    5) організація культурно-масової діяльності;

    6) організація спортивно-масової діяльності;

    7) впровадження інклюзії у навчально-виховний процес;

    8) організація та участь у соціальних, волонтерських та екологічних акціях;

    9) участь ОСС у профорієнтаційній діяльності;

    10) участь ОСС в організації практики, тимчасового і постійного працевлаштування студентів;

    11) організація дозвільневої діяльності студентів, відпочинку та оздоровлення.

    Термін: кожного 3-го четверга місяця

     

    Можливість проведення ключових заходів у різних ТВСП та базовій структурі в он-лайн режимі із забезпеченням зворотного зв’язку.

    Відділом організації виховної роботи та органами студентського самоврядування при формуванні плану заходів на 2019–2020 навчальний рік буде врахована ця пропозиція. Технічна апробація пропозиції буде проведена під час свята «Університетське літо» 19 травня 2019 року.

     

    Щорічна екскурсія до базової структури з метою формування корпоративної культури.

    Протягом 2018-2019 навчального року маємо досвід проведення таких екскурсій зі студентами Полтавського інституту економіки та права, Вінницького соціально-економічного інститут та Тернопільського коледжу. Повністю підтримуємо цю пропозицію, при формуванні плану роботи на 2019–2020 навчальний рік такі заходи будуть враховані.

     

    Чи є в Університеті програми обміну для студентів з іноземними ВНЗ чи організаціями (на зразок Global Undergraduate Exchange Program)? Які міжнародні програми пропонуються у навчальному процесі в університеті? Як розширити можливості проходження практики та стажування студентів за кордоном?

    Для розширення можливостей студентів у питаннях академічної мобільності (подвійні дипломи, міжнародні програми, стажування та ін.), співробітниками відділу організації наукової роботи здійснюється постійний моніторинг актуальних грантових програм, проектів, можливостей стажування, міжнародних конкурсів та ін. Розсилка актуальної інформації щоденно оновлюється на гугл-диску та на осіб, відповідальних за наукову роботу у підрозділі, здійснюється розсилка дайджесту (щовівторка).

     

    Існуючі міжнародні програми:

    Академія фінансів та бізнесу «Вістула»

    Польща (Варшава)

    Програма з отримання диплому бакалавра та магістра європейського зразка (спеціальності: економіка, соціологія, фінанси)

    Вища школа міжнародних стосунків та американістики

    Польща (Варшава)

    Програма з отримання диплому бакалавра та магістра європейського зразка (спеціальності: міжнародне право, екологія, дипломатія та міжнародні відносини, національна та міжнародна безпека, кадровий консалтинг і управління персоналом, державне управління і самоврядування, економічний менеджмент)

    Гуманітарно-теологічна вища школа

    Польща (Варшава)

    Програма з отримання диплому бакалавра та магістра європейського зразка (спеціальності: менеджмент туризму, педагогіка, теологія, профілактична медицина)

    Шяуляйський університет

    Литва (Шяуляй)

    Програма з отримання диплому магістра європейського зразка (спеціальність: соціальна робота)

    Міжнародна корпорація університетів та коледжів

    Велика Британія

    Програма з отримання диплому бакалавра та магістра європейського зразка (спеціальності: всі ліцензовані в Університеті «Україна»)

    Мюнхенська академія міжнародних відносин

    Німеччина (Мюнхен)

    Програма з отримання диплому бакалавра та магістра європейського зразка (спеціальність: менеджмент адміністрування)

    Центрально-європейський університет

    Словаччина

    Програма з отримання диплому бакалавра та магістра європейського зразка (спеціальності: міжнародні відносини, міжнародна інформація, менеджмент раціонального природокористування, комп’ютерні науки)

     

    Як працює спільна україно-литовська програма за спеціальністю «Соціальна робота»?

    Програма розроблена в рамках грантового проекту, затверджена Міністерствами освіти і науки України та Литви. Розроблені спільні навчальні плани. Студенти на рівні магістра з України можуть навчатися паралельно в Університеті «Україна» та Шяуляйському університеті. В результаті навчання студент отримує два дипломи.

     

    Як проходить навчання в польському ВНЗ?

    Основне навчання відбувається в Університеті «Україна» відповідно до графіка навчання денної або заочної форми! Крім того, організовуються виїзди в Польщу для вивчення дисциплін, які відсутні у програмах Університету «Україна», а також навчання (з тих дисциплін, які відсутні в навчальних планах нашого університету) за допомогою дистанційних технологій. Ви будете зареєстровані (процедура подібна до реєстрації у соціальних мережах) на сайті Інтернет-підтримки навчального процесу у розділі відповідної міжнародної програми. Там розміщені необхідні методичні матеріали, тести тощо. Сесії з польської програми проходять у Польщі. Всі дисципліни, які вивчаються у нашому університеті, перезараховуються польською стороною.

     

    Чи повинні спеціальності, на яких навчаюсь в Україні та Польщі, бути однаковими?

    Ні. Навчатись можна на будь-якій спеціальності, незалежно від тієї, яку ви обрали в Університеті «Україна».

     

    Терміни вступу до польського ВНЗ?

    Набір на польські програми на рівень бакалавра та магістра відбувається протягом року, а зарахування до 1 жовтня на зимовий семестр та до 1 березня на літній семестр! Однак, до навчання можна долучитись у будь-який час, пройшовши програму вирівнювання знань.

     

    Яка вартість навчання?

    ­Оплата на програмі подвійного диплому розділяється на дві частини – Університету «Україна» та польському ВНЗ. Оплата Університету «Україна» здійснюється відповідно до ціни, визначеної у договорі про навчання.

    Оплата польському ВНЗ – відповідно до ціни, визначеної у договорі про навчання з польським навчальним закладом. Графік оплат визначено у договорі.

     

    Які документи підтверджують мій статус студента польського та українського ВНЗ?

    Університет «Україна» надає студентський квиток, якщо ви вступили в університет на загальних засадах, або посвідчення слухача, якщо ви вступали без сертифіката ЗНО.

    Польський ВНЗ видає студентські квитки студента заочної форми навчання.

     

    Яка різниця в оплаті за навчання для студента та слухача Університету «Україна»?

    Для студентів Університету «Україна» ціна за навчання в українському університеті залежить від обраної спеціальності і форми навчання. Для слухачів оплата за навчання залежить від різниці дисциплін у програмі українського та польського ВНЗ.

     

    Як здійснюється оплата за навчання?

    Студент або слухач вносить оплату за навчання на окремі (польський та український) рахунки, які вказані у договорах про навчання.

     

    Який термін навчання у польському ВНЗ?

    Термін навчання у польському ВНЗ залежить від початкового рівня підготовки та освіти, і коливається від 1 року до 3 років. Для студентів випускних курсів університету термін навчання при максимальному перезарахуванні дисциплін у польському ВНЗ може становити 1 рік.

     

    Якою мовою проходить навчання?

    Українською! (за бажанням – англійською). Для отримання диплому польського ВНЗ обов’язкове знання польської мови на рівні В1.

     

    Де можна подивитись інформацію про закордонні навчальні заклади?

    Детальну інформацію ви можете побачити на сайтах закордонних навчальних закладів. Їх адреси ви знайдете у рекламних буклетах та на сайті Інтернет-підтримки навчального процесу Університету «України» (vo.ukraine.edu.ua).

    Протягом 2017-2018 років студентами Університету "Україна" у Польщі захищено 32 бакаларських дипломи та 1 магістерський.

     

    Чи можливо створити окремий постійно діючий розділ на сайті Університету «Запитання Президенту» для постійного зворотного зв’язку?

    Такий розділ створювати недоцільно. Питання конфіденційні на загальний огляд викладати не потрібно.

    Пропонуємо надати можливість на електронну скриньку президента talanchuk_pm@ukr.net надсилати питання, які будуть розглянуті в найкоротший термін та на які буде надаватися відповідь на електронну адресу заявника. Актуальні питання, які будуть надходити, та відповіді на них можна розміщувати на сайті університету в розділі «Питання, які часто задаються».

     

    Чому Університет «Україна» не рекламують як інші ВНЗ?

    Кожен вищий навчальний заклад розробляє свою власну стратегію проведення рекламної кампанії. Вона, зазвичай, включає різні елементи, такі як: розповсюдження рекламної продукції, використання друкованих та електронних ЗМІ, Інтернет, проведення рекламної кампанії в соціальних мережах та інше.

    Зрозуміло, що кожен навчальний заклад обирає свої власні пріоритетні напрями.

    Переважна більшість приватних навчальних закладів зосереджується на радіо- та телерекламі (МАУП, КМУ та інші) та інтернет-рекламі (Університет «Крок», Європейський університет). Окремо стоїть Київський університет культури, який використовує приїзди колективу співробітників університету з проведенням масштабних культурно-масових заходів.

    Рекламна діяльність Університету «Україна» побудована на комплексному поєднанні різноманітних засобів рекламної діяльності і довела свою ефективність. Вона охоплює інтегрований комплекс заходів, спрямованих на залучення різних категорій споживачів освітніх послуг до університету.

    Інформація про Університет «Україна» розміщується на основних та тематичних освітянських Інтернет-порталах Osvita.ua, Osvita.сom.ua, Parta.com, Jobs.ua, Osvita.org.ua, www.abiturient.in.ua, unisvit.com, abiturients.info, сайт для абітурієнтів www.osvitavukraini.com, сайт журналу «Сучасна освіта», сайт рекламно-інформаційного видання www.aspect-l.com.ua (каталоги «Освіта для кожного» та «Курси Києва».

    Університет «Україна» обов'язково бере участь у спеціалізованих освітніх виставках, отримує на них нагороди.

    В період літнього набору на сайті vstup.info Інформаційної системи «Конкурс» розміщено загальноуніверситетський динамічний банер із посиланням на сайт Університету «Україна» для вступників, а статичні банери ТВСП тегетуються на сторінках 16 областей України у розділі «Територіальний пошук».

    Щорічно здійснюється розміщення інформації в спеціалізованих освітянських довідниках - кольоровий рекламний блок на обкладинці та інформація всередині «Довідника вищих та професійних навчальних закладів України» та «Довідника навчальних закладів Києва та Київщини».

    Зазвичай, початку кожної вступної компанії передує інтенсивна рекламно-інформаційна діяльність із залученням радіо «Київ», зовнішніх носіїв (бігбордів у Святошинському районі м. Києва), реклами на транспорті (в маршрутках, які курсують у районах розташування Університету. З квітня місяця на станції м. «Житомирська» встановлено орієнтуючі покажчики «Університет «Україна» та інше.

    Слід звернути увагу, що за результатами анкетувань, від 70 до 90% вступників Університету основним джерелом отримання інформації щодо навчання в Університеті називають комунікацію «Із вуст в уста». Тому представники навчально-виховних підрозділів беруть активну участь в «Ярмарках професій», виступають у школах, гімназіях, ліцеях тощо. Значне зацікавлення вступників викликають різноманітні студентські виховні заходи (наприклад, Студентське весілля, День здоров'я, Університетське літо та інше.)

    До рекламної та профорієнтаційної діяльності залучаються представники студентського самоврядування та окремих навчально-виховних підрозділів. Так, власними силами Інституту філології та масових комунікацій у рамках практичних занять на кафедрі журналістики створюється соціальна реклама за участю викладачів та студентів.

    Ми вважаємо, що такий підхід сприяє формуванню позитивного іміджу Університету «Україна» та збільшенню кількості користувачів освітніх послуг.

     

    Пожвавлення і співпраця між науковим товариством студентів ТВСП.

    Ми залучаємо представників наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених (НТСАД і МВ) до організації та проведення наукових заходів (конференцій, конкурсів, семінарів тощо).

    Заплановано проведення практичних семінарів для студентів:

    - «Використання академічної мобільності та грантових можливостей для підвищення якості освіти та конкурентоспроможності випускників на ринку праці» (травень 2019 р.),

    - «Пошуково-аналітична робота як складова частина наукової діяльності студентів» (вересень 2019 р.).

     

    Які заходи впровадження «Програми академічної доброчесності» заплановані в Університеті «Україна»?

    На стадії обговорення знаходиться проект Кодексу академічної доброчесності Університету «Україна».

    Відділом організації наукової роботи розглядається питання можливості співробітництва з компанією «Плагіат» - офіційним представником компанії Plagiat.pl (Польща) для перевірки наукових робіт на атиплагіат.

    Розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти.

    У навчальну діяльність усіх підрозділів впровадженно проведення двічі на рік ККР, що також є формою академічної доброчесності.

    Частиною системи академічної доброчесності є запровадження вступних випробовувань у вигляді тестів на комп’ютерах.

     

    Чи буде продовження таких багатоформатних заходів (як науково-практичний семінар на базі Новокаховського гуманітарного інституту у травні 2018 р.) в майбутньому? Бо, як ми побачили, науку можна вдало поєднати з дозвіллям та активністю студентства.

    Ми плануємо провести науково-практичний семінар «Сучасна національна система природоохоронних територій та перспективи їх розвитку» на базі Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій у травні 2019 р., поєднуючи важливі питання формування екологічного мислення студентів, охорони довкілля та екскурсійної програми на острові Бірючий.

     

    Заохочення студентів до науково-дослідної роботи.

    На сьогодні діють такі заохочення:

    1. За перемогу в конкурсах студентських наукових робіт університетського рівня:

           - переможцям (1, 2, 3 місця) – диплом, грошова премія;

           - призерам (у номінаціях) – грамота, подарунок;

           - учасникам – подяка.

    1. За участь у наукових конференціях – сертифікат, грамота, подяка.
    2. У травні 2018 н.р. для кращих студентів-науковців було проведено науково-практичний семінар «Економічні, політичні та соціально-психологічні виклики сьогодення» на базі Новокаховського гуманітарного інституту. Цю традицію плануємо продовжувати.
    3. Заплановано розробити систему матеріального та морального заохочення студентів за високі показники в галузі науки та міжнародної діяльності (липень 2019 р.).

     

    Чи правдиві чутки про те, що університету нададуть статус національного? Якщо правда, тоді коли це буде та які зміни принесе?

    На сьогодні це питання знаходиться на розгляді у відповідних підрозділах. Вивчено основні критерії надання статусу національного, які враховано під час побудови плану статерічного розвитку Університету. І хоча на сьогодні не існує Порядку присвоєння статусу «національний», наш університет у своїй діяльності керується кращими практиками університетів світу та вже сьогодні багато в чому перевершує виставлені критерії.

    Присвоєння статусу «національний» дає закладу вищої освіти право:

    1. отримувати відповідно до законодавства на пріоритетних засадах передбачені державним бюджетом кошти для провадження наукової і науково-технічної діяльності, проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень, виконання наукових програм, проектів державного значення в обсязі не менш як 10 відсотків коштів державного бюджету, що виділяються на його утримання;
    2. здійснювати перерозподіл нормативів чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного працівника за спеціальностями однієї галузі знань з урахуванням результатів наукової діяльності працівників;
    3. здійснювати перерозподіл державного замовлення між спеціальностями в межах галузі знань в обсязі не більш як 5 відсотків загального обсягу державного замовлення національного закладу вищої освіти з обов’язковим інформуванням центрального органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить заклад вищої освіти;
    4. здійснювати перерозподіл ліцензованого обсягу прийому за спеціальностями у межах відповідної галузі знань;
    5. здійснювати підготовку фахівців із вищою освітою за власними експериментальними освітніми програмами та навчальними планами;
    6. отримувати на пріоритетних засадах фінансування для придбання наукового і навчального обладнання, комп’ютерних програм тощо за рахунок державного бюджету;
    7. використовувати у своєму найменуванні слово "національний";
    8. формувати на своїй базі інноваційні структури різних типів (наукові та технологічні парки, бізнес-інкубатори, малі підприємства тощо) на засадах поєднання інтересів високотехнологічних компаній, науки, освіти, бізнесу та держави з метою виконання і впровадження інноваційних проектів.